O mě

O mě

Jmenuji se Lucie Horáková (roz. Šohajová). Narodila jsem se v Roudnici nad Labem, ale dětství jsem prožila blízko Kokořínska a nyní žiji a pracuji na Mělníku. Jsem ze třech dětí (ta poslední a nejmladší).

Po studiu na mělnickém gymnáziu jsem se rozhodla jít zkusit štěstí na Univerzitu Pardubice, obor Porodní asistentka. Během studentské praxe jsem navštívila několik Gynekologicko-porodnických oddělení a to menších i větších (Pardubice, Ústí nad Labem, Mělník i Neratovice), což bylo pro mě velmi přínosné. Studium jsem úspěšně ukončila v roce 2009 a nastoupila jako porodní asistentka do menší rodinné porodnice v Brandýse nad Labem, kam jsem dva roky dojížděla než se uvolnilo místo v mělnické porodnici, kde jsem doposud zaměstnaná.

Během zaměstnání v Brandýse nad Labem i na Mělníku jsem absolvovala několik zajímavých vzdělávacích seminářů a kurzů, např. Homeopatie v životě ženy od narození po senium.

Také jsem se stihla vdát a podívat se na svůj vybraný obor i z té druhé stránky, když se nám narodila malá Anežka, u které to všechno začalo…

Nošení v šátku se mi líbilo už dříve, dozvěděla jsem se o něm z okolí a své rodiny (moje neteře od bratra byly také občas nošeny). První šátek jsem si pořídila ještě v těhotenství po absolvování kurzu pro těhotné u Katky Hofmeisterové v Praze. Manžel mě doprovázel a sám se i aktivně zapojil.

Když se Anežka narodila, tak byla nejprve moc hodné a hezky spící miminko, ale o pár týdnů později přišla na to, že nejlíp je u maminky a mlíčka, a že to večerní usínání jí moc nebaví… Aby se maminka zvládla postarat nejen o ní, ale i o sebe a domácnost, byly všelijaké nosicí pomůcky nutné. Přes pomůcky poděděné, které nebyly úplně ideální, a zkoušení několika nosítek, jsem se opět dostala k šátkům a našla jejich na chvíli ztracené kouzlo… Protože ale nošenka pomalu odrůstá a nosit se už moc nechce, upřednostňujeme nyní opět nosítko před šátkem, než přijde další malý nošeneček.

Během své rodičovské „dovolené“ jsem se začala opět trochu věnovat i svému zaměstnání a abych si rozšířila kompetence a mohla předávat cenné informace a své zkušenosti dalším maminkám, absolvovala jsem v dubnu 2016 Kurz pro poradkyně nošení dětí u Mgr. Aničky Pohořálkové (etnoložky a přední české odbornice na nošení dětí, spolumajitelky obchodu vbavlnce.cz), což mě dost motivovalo k dalším činnostem.

Za pomoci svých blízkých jsem vytvořila tyto webové a FB stránky nošenec.cz a začala spolupracovat s RC Chloumek a Porodnicí Mělník. Přispěla jsem i dvěma kapitolami o bondingu a nošení do brožurky Osudové pouto pro spolek Úsměv mámy.

V březnu r. 2017 jsem absolvovala velmi přínosný kurz Nošení pro odborný personál pod vedením lektorky Trageschule Ivy Gondekové, se kterou nadále ráda spolupracuji.

V prosinci r. 2017 jsem se zúčastnila kurzu pro Laktační poradce-zdravotníky u Laktační Ligy ČR a tím si dále doplnila své vzdělání.

Ráda i Vám ukážu možnou cestu kontaktního rodičovství, nošení dětí na těle a to nejen zde, teoreticky, ale i prakticky během individuálních či skupinových kurzů a poradenství.

Osvedceni Horakova-page-001

IMG_20170321_181254 Certifikat_LALI